Pierwszy Góralski Orszak Trzech Króli w Poroninie

Oto Mędrcy ze Wschodu weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. (Mt 2)

6 stycznia 2016r Królowie na pięknych koniach w drodze do Betlejem zawitali do Poronina. Po Mszy Świętej o 11.00 dzieci, młodzież i dorośli założyli korony i dołączyli do barwnego orszaku. Śpiewając kolędy, za Mędrcami wszyscy poszli do stajenki na terenie Gminnego Ośrodka Kultury.

Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznacza godność Jezusa jako Króla, kadzidło - Najwyższego Kapłana, mirra zaś - używana do uśmierzenia bólu i do namaszczania ciał zmarłych - była zapowiedzią Pańskiego pogrzebu. Przy szopce wszyscy kolędowali Bożej Dziecinie.

Podziękowania za przygotowanie Orszaku dla: ks. Kazimierza Szarka, Bronisława Stocha – Wójta Gminy Poronin, Zespołu Regle, Związku Podhalan o. Poronin, Strażaków OSP i Policji.