Dzieci z Poronina kolędują dla dzieci

w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii i Kamerunie.

Na uroczystej Mszy Świętej 27 grudnia 2015r. ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat pobłogosławił 70 kolędników. W naszej parafii jest 12 grup kolędniczych. Dzieci razem z opiekunami wyruszą kolędować w domach w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Za dzieło kolędników misyjnych w Poroninie odpowiada s. Nazariusza – Michalitka; wpierają ją katechetki i rodzice.

Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych. Ofiary pieniężne są przeznaczane na realizację projektów, służących bezpośrednio najmłodszym w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii i Kamerunie.

Kolędnicy misyjni 2015