Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela:

7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 20.00

Dni powszednie:

6.30, 18.00


 Kaplica

Biały Dunajec Górny

9.00 (niedziela), 8.00 (piątek)

 


 

 Środa - 18.00

Nowenna do

MB Nieustającej Pomocy

 


 

Piątek - 18.00

Koronka

do Bożego Miłosierdzia

 


 

 Relikwie św. Rity

w naszym kościele

 

 

 

Miłosierdzie jak lekarstwo 

W pielgrzymce kalwaryjskiej uczestniczyło tysiące pątników, z niektórymi przywitał się kard. Stanisław Dziwisz

Przed Eucharystią do ołtarza polowego mężczyźni przynieśli kilkumetrowy drewniany krzyż, a kobiety obraz z kopią wizerunki Matki Boskiej Kalwaryskiej.

 - Młode pokolenie waszych dzieci jest nadzieją naszego narodu, nadzieją są też nasze rodziny! - mówił metropolita krakowski. Hierarcha podziękował wszystkim za przyjazd do Kalwarii. - Historia rodziny Maryi i Józefa jest nam bardzo bliska. Nie mieli łatwo. Czy w naszym życiu nie jest podobnie? Czy nie ma pokusy ucieczki? - pytał kard. Dziwisz. Zaapelował, aby duchowym owocem pielgrzymowania rodzin do Kalwarii była ich wspólna, choćby krótka modlitwa.

 Kard. Stanisław Dziwisz nawiązał również do hasła tegorocznej pielgrzymki - "Miłosierdzie w moim domu". - Wzajemne miłosierdzie to najlepsze lekarstwo w naszych różnych sporach rodzinnych. W miłosierdziu wyraża się także pokora, ona także kruszy wszelkie problemy, od których przecież nie jesteśmy wolni - podkreślał kard. Stanisław Dziwisz.

 Hierarcha zaapelował także do polityków, aby w sferze życia publicznego nie było "jałowych sporów i konfliktów". - Politycy tracą na tym tak ważną energię potrzebną do rządzenia. Trzeba podnieść także kwestie pomocy rodzinie, ona musi mieć faktyczną i konkretną pomoc - mówił stanowczo metropolita krakowski.

 Kard. Dziwisz nawiązując do hasła pielgrzymki poruszył także problem uchodźców i emigrantów. - Bądźmy gotowi, kiedy zapukają do naszych drzwi. Jednak politycy, którzy mają odpowiednie możliwości i narzędzia muszą zrobić wszystko, aby przede wszystkim zażegnać źródło konfliktu - ocenił kard. Stanisław Dziwisz.

 Rodziny zebrane w sanktuarium modliły się w intencji przygotowań i przebiegu przyszłorocznej wizyty ojca świętego i młodych ludzi z całego świata w Krakowie.

 W pielgrzymce uczestniczyło kilka tysięcy wiernych. Tradycyjnie zebrani przeszli drogę krzyżową wzdłuż kapliczek położonych na kalwaryjskich wzgórzach. Pątnicy korzystali ze specjalnie wydanej książeczki pielgrzymkowej, w której zawarte były rozważania.

 Podczas pielgrzymki organizatorzy Światowych Dni Młodzieży apelowali do mieszkańców Krakowa i diecezji o przyjmowanie pielgrzymów w swoich domach w lipcu 2016 roku. Program „Otwórzmy drzwi pielgrzymom” zachęca mieszkańców czterech przewidzianych stref zakwaterowania do goszczenia młodych ludzi z innych krajów pod swoim dachem. - Nie trzeba dawać im kluczy, wystarczy 3 metry kwadratowe do spania - mówił jeden z wolontariuszy ŚDM.

 Podczas XXIII Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej przedstawiciele wszystkich dekanatów złożyli ofiary pieniężne dla sanktuarium. Przywitali się także z metropolitą krakowski, który poświęcił ziarna do jesiennego zasiania. W procesji z darami przedstawiciele rodzin przynieśli wieńce dożynkowe, jeden z nich miał symbol ŚDM. Na pielgrzymkę w strojach dawnych przybyli mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej, dojechali także górale. Chyba najliczniejsza grupa w strojach była z Kasinki Małej koło Mszany Dolnej. Liturgię uświetniła orkiestra z miejscowości Zygodowice.

 Wszystkim na zakończenie pielgrzymki podziękował o. Zachariasz, kustosz kalwaryjskiego sanktuarium. Zaprosił do nawiedzenia sanktuarium w ramach następnej pielgrzymki rodzin. Zapowiedział, że kopia wizerunku Matki Boskiej Kalwaryjskiej będzie w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

 Głównym organizatorem niedzielnej pielgrzymki był Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej na czele z jego dyrektorem ks. Jackiem Koniecznym.

 

żródło: http://krakow.gosc.pl/doc/2697479.Milosierdzie-jak-lekarstwo

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej